Čo je to Chytrá izolácia®

Chytrá izolácia® je systém zateplenia kanadskou izolačnou penou Icynene®, ktorá je vyrobená na vodnej báze. Chytrá izolácia tak v lete chladí a v zime hreje. Svojimi vlastnosťami pomáha zmierniť dopad vonkajšieho prostredia na teplotu vo Vašom dome. S Chytrou izoláciou ušetríte v zime na vykurovaní objektu. Naopak, v letnom období, nepustí Chytrá izolácia teplo dovnútra. Nemusíte kupovať klimatizáciu a ešte ušetríte náklady na jej prevádzku. Počas celého roka tak bude v byte príjemná teplota.

Celá izolačná vrstva z peny Icynene je plne priedušná pre vzdušnú vlhkosť. Vďaka tomu, že sama nenavlhne, si Chytrá izolácia po celú dobu životnosti zachováva vysokú efektivitu a zároveň udržiava konštrukčné prvky Vašej stavby v suchu.
S Chytrou izoláciou výrazne znížite energetickú náročnosť Vášho domu. Výdavky na inštaláciu Chytrej izolácie sa Vám vrátia za relatívne krátku dobu naspäť. Od roku 2006 sme vykonali izoláciu viac ako 5 000 objektov po celej strednej Európe.

Stálosť vlastností

Chytrá izolácia Icynene nikdy nesadá a po celú dobu životnosti stavby nemení svoj tvar ani objem. Je pružná, preto sa neoddeľuje od konštrukcie a dokáže s ňou pracovať. Vďaka otvorenej bunkovej štruktúre Chytrej izolácie dom dýcha.

Zamedzuje kondenzácii vlhkosti

Chytrá izolácia vďaka svojim vlastnostiam zamedzuje kondenzácii vlhkosti v konštrukciách, čím zabraňuje vzniku plesní vo vnútri konštrukcií a na ich povrchu. To zaručuje dlhú životnosť a stabilitu nosných konštrukčných prvkov.

Znižuje spotrebu energie

Chytrá izolácia znižuje spotrebu energie až o 70%, čo je dané jej vzduchotesnosťou – kompaktnou vrstvou, cez ktorú teplo v zime neutečie žiadnou štrbinkou. V letnom období Chytrá izolácia naopak nepustí teplo dovnútra. Nemusíte si tak inštalovať drahú klimatizáciu.

Prečo v lete chladí?

Izolácia Icynene vytvára úplne kompaktnú nepriedušnú vrstvu. Vzniknutá bariéra zabraňuje prúdeniu horúceho vzduchu do interiéru a vytvára tak účinnú ochranu strešnej konštrukcie pred prehriatím. V noci, keď sa ochladí, nevyžaruje táto izolácia teplo do interiéru a to vďaka svojej difúznej otvorenosti. Vy a Vaše deti si môžete užiť pokojný spánok v príjemnom prostredí. Odporúčame vyvetrať v hodinách kedy je vzduch najchladnejší.

Tradície a referencie

Izolačná pena Icynene dlhodobo vyhovuje požiadavkám na úsporu energie, odoláva vlhkosti a plesniam, zvyšuje kvalitu vzduchu vo vnútri domov, súčasne je efektívnou akustickou ochranou a všetky tieto vlastnosti si udržiava po dlhú dobu. Izolácia Icynene je používaná vo viac ako 30 krajinách sveta, v Severnej Amerike, Európe, Ázii a Austrálii.

Od roku 1986 bolo penou Icynene zaizolovaných viac ako 400 000 budov po celom svete. Podľa nezávislého prieskumu medzi takmer 3 000 staviteľmi v Severnej Amerike z rokov 2010 až 2015 je izolačná pena Icynene považovaná po stránke kvality za číslo jedna medzi tepelnými izoláciami.

Táto izolácia je už cez 25 rokov majoritnou tepelnou izoláciou na trhu v Kanade a USA.

Spoločnosť LIKO-S bola založená v roku 1992. Ako prvá európska firma sme pred 9-timi rokmi doviezli na naše trhy revolučný systém striekanej penovej tepelnej izolácie z Kanady. Od tej doby sme inštalovali Chytrú izoláciu na viac ako 7000 objektoch po celej strednej Európe. Na inštaláciu systému zateplenia Vám poskytneme päťročnú záruku.

Rýchlosť zateplenia

kalendar

Jeden dom, jeden deň – takou rýchlosťou inštalujeme Chytrú izoláciu. Vlastnú aplikáciu izolácie vykonávame striekaním, preto je zateplenie bežného domu otázkou jediného dňa. Montáž je navyše bezprašná a bezhlučná a je preto možné realizovať ju v už zariadených domácnostiach. Po skončení inštalácie zlikvidujeme všetok odpad a upraceme po sebe. Montáž Chytrej izolácie vykonávame v priebehu celého roka, teda aj v zime, ktorýkoľvek deň v týždni, až do teploty -38 ° C.

Pozrite sa, ako prebieha rekonštrukcia strechy za jeden deň, bez nutnosti zásahu do interiéru.

Nechajte Váš dom dýchať

porovnani-izolaci

Obálka domu ošetrená Chytrou izoláciou chráni Váš dom pred negatívnymi vplyvmi okolia. Dýcha a pomáha tak udržiavať optimálnu teplotu domu a zdravú klímu. Chytrá izolácia zabraňuje kondenzácii vlhkosti a vzniku plesní.

Striekaná tepelná izolácia funguje ako športové oblečenie – napríklad teplá bunda – vetrovka. Zastaví prúdenie studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti a dom dýcha. Izolácie z vlny (vaty) sú ako vlnený sveter – vo vetre Vás v teple neudržia. Napriek tomu, že sú aplikované v hrubej vrstve, prúdi nimi vzduch a vlna navlhne. Potom je lepšie takýto sveter vôbec nemať.

Dokonalé utesnenie

Dokonale vyplní všetky priestory

Chytrá izolácia vytvára vzduchotesnú tepelno izolačnú vrstvu, ktorá dokonale priľne k podkladom a stavebným konštrukciám. Vyplní každú škáru a  teplo tak nemá kadiaľ unikať. Tým sa Chytrá izolácia líši od bežných izolačných materiálov, pri ktorých často ostávajú škáry a netesnosti. Tie majú za následok značné tepelné straty, pretože zle zaizolovaný, aj keď len malý kúsok, je ako otvorené okno! Preto sme túto izoláciu už pred piatimi rokmi nazvali “Chytrou”.

Aké sú výhody Chytrej izolácie®

Chytrá izolácia® znižuje spotrebu energie na vykurovanie v zime, čo je dané jej vzduchotesnosťou – kompaktnou vrstvou, cez ktorú teplo neutečie cez žiadnu škárku. V letnom období znižuje spotrebu energie na chladenie. Nemusíte si kupovať klimatizáciu, pretože Chytrá izolácia nepustí teplo dovnútra a konštrukcia strechy sa neprehrieva.

Vytvorí súvislú nepriepustnú vrstvu a eliminuje tak tepelné straty, ktoré vznikajú zatepľovaním klasickými izoláciami.

 

Chytrá izolácia nikdy nemení svoj tvar a objem, nikdy nesadá a nevytvára škáry.

Chytrá izolácia® zamedzuje kondenzácii vlhkosti v konštrukciách, čím je tiež zaistená dlhá životnosť a stabilita nosných konštrukčných prvkov. Vďaka zamedzovaniu kondenzácie vlhkosti zabraňuje izolačná pena vzniku plesní v konštrukciách a tiež na ich povrchu.

Vďaka aplikácii striekaním možno bežný dom zatepliť behom jedného dňa.

 

Je Chytrá izolácia® vhodná pre nízkoenergetické domy? Áno!

Chytrá izolácia nachádza najširšie uplatnenie práve ako tepelnoizolačná vrstva v rôznych typoch sendvičových konštrukcií, ktorých nosnou kostrou je buď drevený, alebo oceľový rám. Tieto typy nosných konštrukcií sú dnes najčastejšie používané pre energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasívne domy, a to predovšetkým vďaka skvelým tepelno-technických vlastnostiam. Nízkoenergetické a pasívne domy vykazujú špecifické vnútorné prostredie, ktoré musí byť zohľadnené už v materiálovom návrhu. Použitím Chytrej izolácie pri obalových konštrukciách sa dá dosiahnuť vysoká vzduchotesnosť. Je to základný predpoklad pre správne fungovanie jednotiek núteného vetrania. To je pri nízkoenergetickej a pasívnej výstavbe primárnym nástrojom tvorby zdravej mikroklímy.

»Izolácia Icynene spĺňa najnáročnejšie potreby Vášho domu, vrátane stavieb nízkoenergetických a pasívnych«

Na čo všetko sa dá použiť Chytrá izolácia® ?

Vďaka neustálemu vývoju nachádzame pre Chytrú izoláciu stále nové a nové možnosti uplatnenia.

Medzi tie najbežnejšie patrí stále

 • zateplenie striech rodinných domov
 • zateplenie podkrovia
 • zateplenie podláh a stropov
 • zateplenie stien obvodového plášťa – fasády
 • zateplenie drevodomov – veľmi rozšírené v Kanade
Chytrá izolácia je vhodná pre

 • zateplenie rodinných domov
 • zateplenie bytových domov
 • zateplenie administratívnych objektov, škôl či nemocníc
Polotvrdá verzia peny Icynene môže byť použitá pre

 • izoláciu základov
 • izolovanie technologických zariadení
 • izoláciu pivníc
 • izolovanie obytných domov, truckov a veľa iného